تکنولوژی

اپل در کنار آیفون ۸ چه محصولاتی را در کنفرانس خود رونمایی می‌کند

سه‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده مرکز همایش استیو جابز برای اولین بار میزبان مهمانان این کمپانی خواهد بود که در کنار آیفون ۸، شاهد رونمایی از محصولات دیگری نیز خواهند بود.

پل سه‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده (بیستم شهریورماه) بار دیگر میزبان رویداد رونمایی از نسل جدید آیفون است؛ اما این مراسم جذابیت‌های فراوانی دارد. در کنار رونمایی از آیفون ۸ که در ماه‌های گذشته شاهد انتشار اخبار متعددی از آن بوده‌ایم، اپل برای اولین بار در مقر جدید خود و در مرکز همایش استیو جابز میزبان افرادی خواهد بود که برای این مراسم دعوت شده‌اند. همچنین باید به محصولات دیگری اشاره کرد که اپل در این مراسم از آن‌ها رونمایی خواهد کرد.

مرکز همایش استیو جابز نیز در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه این سالن در مقر جدید اپل واقع شده و طبیعتا طراحی آن نیز به دلیل اینکه توسط خود اپل انجام شده، از جذابیت‌هایی برخوردار است.

ورودی مرکز همایش استیو جابز یا لابی این سالن از ساختاری دایره‌ای برخوردار است که سقفی از جنس فیبر کربن روی آن قرار گرفته و دیوارهای کاملا شیشه‌ای آن، امکان تماشای محیط اطراف و بالاخص مقر اصلی جدید اپل را که به شکل فضاپیما ساخته شده است، برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. تالار اصلی، چهار طبقه زیر زمین قرار دارد که و برای اینکه حاضران بتوانند به تالار اصلی دسترسی داشته باشند، دو راه‌پله‌ی بزرگ مارپیچی از لابی به سمت پایین طراحی شده است.

بنا بر اطلاعات ارائه‌شده، این مجموعه از وجود دو آسانسور چرخان نیز بهره می‌برد که هم‌زمان با بالا و پایین رفتن، به دور خود می‌چرخند. این آسانسور دارای یک در است که از آن برای ورود و خروج استفاده می‌شود و با وجود چرخش آسانسور در حال حرکت در محور عمودی، می‌توان در تمام طبقات از یک در برای ورود و خروج استفاده کرد.

به گزارش بلومبرگ، پس از آنکه تیم کوک و همکارانش نسل جدید آیفون را به همراه دو نسخه‌ی دیگر اینگوشی رونمایی کردند، نوبت به اپل واچ و اپل تی‌وی خواهد رسید. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط منابع نزدیک که در فرایند طراحی این سالن شرکت داشته‌اند، مرکز همایش استیو جابز از وجود یک کف متحرک بهره می‌برد که پس از رونمایی از محصولات، کنار خواهد رفت و اتاق مخصوص نمایش محصولات از میان آن به سمت بالا حرکت خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، هر یک از صندلی‌های چرمی تعبیه‌شده در این سالن بیش از ۱۴ هزار دلار برای اپل هزینه داشته که با احتساب ۱۰۰۰ صندلی سالن، اپل بیش از ۱۴ میلیون دلار برای این صندلی‌ها خرج کرده است.

اپل در حالی دهمین سالگرد رونمایی از آیفون را پشت سر می‌گذارد که رفته‌رفته گوشی‌های هوشمند به حد اشباع می‌رسند و کمپانی‌هایی نظیر اپل در پی یافتن راهکارهای دیگری برای درآمدزایی هستند. خود اپل به سراغ استفاده از واقعیت افزوده رفته است و حتی کیت توسعه‌دهندگان واقعیت افزوده را نیز در ماه ژوئن و طی کنفرانس توسعه‌دهندگانش رونمایی کرد.

اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارند که اپل به دلیل حفظ محرمانگی کار گروه‌ها در کنار مشارکت آن‌ها، اقدام به استفاده از معماری دایره‌ای کرده است. از جمله‌ی ساختمان‌های دیگری که چنین ساختاری دارند باید به ساختمان وزارت ارتباطات بریتانیا و همچنین پنتاگون اشاره کرد. در ساختار دایره‌ای یک ساختمان، امکان کنترل دسترسی به بخش‌های محرمانه بسیار ساده‌تر است؛ حال آنکه مکان‌هایی نیز برای همفکری و صحبت مشترک گروه‌ها ایجاد شده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

1 دیدگاه در “اپل در کنار آیفون ۸ چه محصولاتی را در کنفرانس خود رونمایی می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن